Гвинтові компресори: пристрій і принцип дії

Гвинтові компресори: пристрій і принцип дії
4.8 за 6 голосования

Машини, вироблені стиснене повітря — незамінне обладнання на виробничих підприємствах. Вітчизняний ринок досить широко представляє це обладнання. Користуються великою популярністю гвинтові компресори.

Гвинтовий компресор працює безшумно, не створюючи вібрації, тому його встановлюють в будь-яких приміщеннях. У такій моделі тривалий термін служби. Вона економічна і високопродуктивна, набагато перевищує параметри поршневих компресорів.

IMG_1361_big

Особливості конструкції

Цей пристрій має 2 ротора. Один ротор — провідний, інший — ведений. Корпус виготовлений з міцного матеріалу. У корпусі розташовані ротори. Для з’єднання ротора використовується левередж, в деяких електричних моделях він підключений безпосередньо.

У порівнянні з поршневим компресором, пристрій гвинтового компресора більш складне. Поверхні роторів даного обладнання створюють робочі камери з корпусом. При обертанні роторів виступи віддаляються від западин, і камери збільшуються.

Відео: принцип роботи і конструкція

Коли обсяг камер стає максимальним, всмоктування повітря припиняється. Їх відокремлюють стінки приладу і кришки патрубків компресора Fubag. При обертанні роторів провідний гвинт впроваджується в западину веденого гвинта. Відбувається з’єднання в одну площину. Після чого обсяг камер стає менше. Таким чином, відбувається неперервні створення стисненого повітря. У цьому полягає принцип дії гвинтових компресорів.

Елементи гвинтових компресорів:

 • двигун;
 • ремінна передача;
 • всмоктуючий клапан;
 • повітряний фільтр;
 • відділювач масла;
 • термостат;
 • вентилятор;
 • пристрій керування.

Види і використання компресорів

Дане обладнання має дві групи пристроїв:

 • пристрій сухого стиснення;
 • пристрій, наповнений маслом.

У перших під час роботи робочі поверхні не заповнюються маслом (модель Fubag).

Гвинтові моделі Fubag використовують підприємства, де потрібна висока чистота стисненого газу: харчові, фармацевтичні, мікробіологічні, які випускають електронні пристрої.

Компресори, заповнені маслом (модель Abac) мають високі експлуатаційні характеристики. Масло надходить у робочу порожнину приладу. Новоутворена між роторами масляна плівка є мастилом. До того ж масло активізує відведення тепла і транспортує повітря. Наявна система сепарації знижує залишковий масло в продукції, що виготовляється суміші. В результаті чого на вихід надходить чисте повітря.

Гвинтові компресори мають пасової або прямий привід. Перші оснащені контролером і мікропроцесором. Вони керують діями агрегату або пневматичних мереж. Також їх використовують в модульних компресорних станціях як додатковий пристрій.

Компресори марки Abac з прямим приводом оснащені так само, як і ремінні. Замість приводу вони мають еластичну муфту. У цього типу компресорів є деякі переваги: ​​з’єднання малошумні, незначні втрати енергії, мінімальний вплив на роботу підшипників двигуна. Цьому обладнанню не потрібно регулювання і налагодження.

kompressory-vozdushnye

Переваги та недоліки гвинтових компресорів

Завдяки відмінним технічним характеристикам гвинтові компресори стали гідною заміною поршневого обладнання. При порівнянні цих двох приладів встановлено, що модель Abac має переваги:

 • до складу конструкції входять спарені турбіни, що працюють майже безшумно, не створюючи вібрації;
 • у них компактні габарити і мала вага;
 • при наявності автоматичної системи управління не вимагають постійного перебування обслуговуючого персоналу;
 • економічні;
 • охолоджуються повітрям.

Однак володіючи достоїнствами гвинтові компресори Fubag не ідеальні. У них, як і у будь-якого іншого обладнання є недоліки. Відокремлювач і охолоджувач масла, а також інші складові, які мають високу вартість, вважаються мінусом цього обладнання.

Вибір гвинтових компресорів

Виробники різних країн пропонують обладнання такого класу. Рекламні проспекти вказують на те, що вони лідери в цій сфері. Що потрібно знати, щоб правильно вибрати гвинтовий компресор? На вигляд все гвинтові моделі Abac однакові.

Корпус моделі прямокутний, на ньому встановлений дисплей контролера. Є несуттєве відмінність — забарвлення і розмір. При виборі обладнання варто з’ясувати яка продукція найпопулярніша, щоб не вкладати гроші в ремонт.

Проведені опитування показали, що ведучий лідер — компанія Інгрсолл-Ренд, яка брала участь у створенні гвинтових моделей Fubag. Ця компанія уже100 років виробляє таке обладнання. Воно надійно, має прекрасні показники.

Параметр, на який слід звертати увагу — навантаження. Гвинтові компресори відрізняються:

 • продуктивністю;
 • потужністю;
 • існуючим або неіснуючим приводом;
 • вмонтованою системою підготовки повітря.

Навантаження гвинтового компресора залежить від виду роботи:

 • епізодична;
 • постійна.

У першому випадку підходить модель не високої якості і дешева. У другому випадку потрібна надійна техніка, яка може працювати 3000 годин на рік.

Експлуатація та обслуговування

Устаткування довго прослужить, якщо виконувати правила, встановлені нормативною документацією. У ній є пункт про своєчасному проведенні техобслуговування. Не слід нехтувати цією вимогою, щоб в подальшому не платити за дорогий ремонт.

При правильній експлуатації техніки ремонт не потрібно. Конструкція компресора хоча і надійна, але її можна вивести з ладу, якщо залити масло або холодильний агент. Рідина, що потрапила в пристрій при запуску, забезпечить високі гідравлічні навантаження. Це призведе до небажаних наслідків для підшипників. Потрібно скрупульозно підходити до заповнення системи робочим складом.

При виборі обладнання необхідно перевіряти трубки ліній всмоктування і подачі. Вони виготовляються з еластичного матеріалу. Їх довжина залежить від типу холодильного агента і експлуатаційних вимог.

Для гвинтового компресора має значення якість масла. Воно виконує кілька функцій. Експерти радять брати масло відомих марок. Високоякісне масло послужить гарантією тривалої роботи техніки.

Монтаж і запуск гвинтових дизельних компресорів виробляють професіонали, які мають допуск до такого виду робіт. Устаткування монтується в закритому приміщенні на горизонтальній поверхні. Воно не повинно бути під впливом атмосферних явищ.

Об’єкт необхідно забезпечити хорошою вентиляційною системою. Повітря, що всмоктується пристроєм не повинен мати домішки. Повітряна маса, вироблена гвинтовим дизельним компресором в харчовій або фармацевтичній промисловості, не використовується. Трубопроводи, по яких циркулює повітряна маса, повинні бути справні.

У вас э запитання?

Зворотній виклик