Поршневі компресори: пристрій і принцип дії

Поршневі компресори: пристрій і принцип дії
4.4 за 7 голосования

На відміну від аналогів конструкція поршневого компресора відносно проста. Це якість доповнює надійність механізму і доступна вартість. Перераховані властивості є гідністю такого обладнання. Зростаюча інтенсивність експлуатації сучасних видів компресорів не вплинуло на популярність поршневих установок.

Призначення і функції

Поршневі різнотипні компресори служать для одержання стисненого повітря. Тому вони були затребувані в колишні часи. У наші дні їх продовжують використовувати. Таку техніку застосовують в різних сферах діяльності і на виробництві.

Компресор-поршневой-ГСВ-1-12

Компресори мають високий коефіцієнт корисної дії. Хоча відповідну продуктивність техніка може видавати тільки при встановлених величинах тиску (від 1 МПа). Таке обмеження не вважається вадою, тому що інші види обладнання, що мають схожі характеристики видають високу продуктивність тільки при встановлених величинах тиску.

Склад і принцип дії механізму

Подібне обладнання відрізняється один від одного в залежності від різновиду. Вид пристрою вказує на його функціонування.

Відео складу поршневого компресора:

Одноциліндровий агрегат складається:

 • циліндра, головки циліндра;
 • поршня;
 • поршневого пальця;
 • підшипників вала і колінчастого вала;
 • шатуна;
 • сальника;
 • маховика.

У двохпоршневими компресора склад розширюється. Корпус такого компресора чавунний. У циліндрі розташований поршень, який виконує зворотно-поступальний рух. Робоче середовище під прес поршня надходить через спеціальні клапани, що знаходяться у верхній області циліндра.

Кривошипно-шатунний вузол надає руху поршень. Потім привід, з’єднаний з валом вводиться в роботу, і поршень починає рухатися. Одному обороту валу відповідає два ходи поршня. Нагнітальний і всмоктувальний клапани беруть участь в розрідженні і стисканні парів робочої середовища. У першому процесі тиск знижується, у другому зростає.

Види поршневого компресора

Кожен тип такого обладнання має свої особливості конструкції. Їх класифікують за кількістю використовуваних циліндрів:

 • одноциліндрові;
 • двоциліндрові;
 • багатоциліндрові.

Відмінність даної конструкції в кількості головних блоків: циліндрів і поршнів до них.

Різнотипний поршневий компресор, який використовується в промисловості, буває різних виконань, які відрізняються кількістю ступенів для стиснення робочого середовища:

 • одноступінчатий;
 • двоступеневий;
 • багатоступінчастий.

Третій варіант — більш ефективне рішення. Є інші види таких компресорів:

 • вертикальні: циліндри розміщені вертикально;
 • горизонтальні: їх відмінна риса — наявність вибору виконання, вони бувають з одностороннім розташуванням циліндрів або з двостороннім розташуванням циліндрів щодо вала;
  кутові: комбінована установка циліндрів (вертикальна і горизонтальна), циліндри, розташовані під певним кутом нахилу (W, V-подібними).

Найкращий варіант — модель з циліндрами, що рухаються назустріч один одному. Циліндри розміщені по обидва боки від колінчастого вала.

Двопоршневий компресор, що має високу продуктивність, використовується в промисловості.

Переваги та недоліки

Розглядаючи сучасні технології виробництва таких пристроїв і типове рішення, приклад якого — поршневий компресор, необхідно зупинитися на всіх плюсах і мінусах. Поршневий компресор має наступні переваги:

Простий пристрій визначає нескладні дії при ремонті головних блоків. Принцип дії поршневого компресора простий, тому якщо дбайливо поводитися і регулярно його обслуговувати обладнання прослужить довгі роки.

Виробництво такої техніки є нескладним процесом. Від цього залежить її підсумкова вартість. Поршневий компресор коштує дешевше, ніж гвинтові компресори.

Різні види такого устаткування застосовують у багатьох областях.

Таким механізмам не страшні суворі умови. Вони відмінно виконують поставлені завдання.

У будь-якої техніки є недоліки. Це обладнання під час роботи відрізняється підвищеним рівнем шуму і вібрацією. Вплинути на них практично неможливо, тому що вони обумовлені конструкцією. Компресори встановлюють в окремих приміщеннях.

Ще один недолік. Компресорного обладнання потрібно часте обслуговування, без нього вона не буде працювати.

Якщо вам знадобиться ремонт поршневих компресорів, докладніше про це ви дізнаєтеся на сторінці https://promkompressor.org.ua/publications/polomki-i-remont-porshnevih-kompresoriv.html

Вибір компресора

Двоступеневий поршневий компресор або багатоступінчастий компресор розраховують для правильного вибору моделі, щоб її характеристики відповідали робочим умовам. В іншому випадку можна придбати обладнання для нескладної роботи з великою продуктивністю, а це небажано або з малою продуктивністю, що призведе до додаткових навантажень.

U43-102

Розрахувати двоступеневий або багатоступінчастий поршневий компресор не складно:

 • визначити масову продуктивність компресора відповідно до характеристиками повітря;
 • розрахувати розміри головних блоків (циліндри);
 • отримати криву, що характеризує стиснення робочого середовища;
 • розрахувати потужність агрегату.

Використання компресора впливає на його вибір. Універсального обладнання не існує, отже, вибирають модель, яка має відповідні вимогам навантаження. За це відповідає продуктивність компресора. За допомогою коефіцієнта внутрисменного використання (КВІ) можна визначити, скільки пропрацює обладнання. Чим вище коефіцієнта КВІ, тим воно довше пропрацює.

Допоміжні функції роблять конструкцію дорогою. Такі особливості механізму потрібні для конкретної мети.

Успішний вибір компресора залежить від основних характеристик. Ці значення повинні відповідати умовам експлуатації і планованим завданням. Від продуктивності обладнання залежить його ефективність.

Асортимент поршневих компресорів

Компресори гаражного типу

Компресора среднего и низкого давления завода Мелком

У вас э запитання?

Зворотній виклик