Який вибрати компресор масляний або безмасляний

Який вибрати компресор масляний або безмасляний
4.7 за 3 голосования

Компресори подають стиснене повітря. Область застосування: фарбування аерографом металевих та інших предметів, шиномонтажні роботи, пневматичні інструменти, медичне обладнання. Ринок пропонує широкий вибір такого обладнання, тому вибрати компресор непросто. Яка модель відповідає необхідним вимогам? На що звертати уваги, вибираючи апарат?

Види і властивості компресорів

За продуктивністю і обсягом роботи компресори діляться на пристрої з малим і високим тиском. За особливостями конструкції: мембранні і поршневі. Пристрої малого тиску — мембранні моделі, які використовують для накачування повітря або фарбування металевих конструкцій. Самостійно сконструювати такий компресор можна з автомобільного електронасоса.

Склад поршневих та гвинтових моделей компресорів. Спеціальні гумові ущільнювачі або масло служать для забезпечення герметичності конструкції. Принцип дії поршневого обладнання аналогічний роботі двигуна внутрішнього згоряння, а гвинтового нагадує велику м’ясорубку, де нагнітання повітря відбувається за рахунок оборотів лопатей гвинта.

Відео порівняння масляних і безмасляних компресорів

До складу конструкції компресора входить пряма і ремінна передача. Апарати з низькою продуктивністю мають пряму передачу, яка не оберігає двигун від швидкого зношування. Ремінна передача здатна знижувати частоту обертання двигуна, в результаті чого час роботи і продуктивність збільшується. Компресори, мають ремінну передачу, коштують дорожче.

Властивості безмасляних компресорів

Спочатку необхідно дізнатися властивості обладнання. Безмасляні компресори виконують малі обсяги і окремі види робіт. Переваги безмасляних компресорів в простоті обслуговування. Їм не потрібно постійно замінювати масло, тому експлуатація не вимагає великих грошових витрат. Хоча деталі цього устаткування швидко стираються, тому термін служби невеликий.

porhsnfubag1

Пропонований час експлуатації безмасляного компресора не більше 15 хвилин на годину. Устаткування, яке пропрацювало довше, перегріється і виходить з ладу. Безмасляні компресори невеликих габаритів, легко пересуваються, мають невелику вагу. Використовуваний дорогий сучасний матеріал збільшує їх вартість.

Переваги масляних компресорів

Ці компресори виконують великі обсяги робіт. Їх використовують для фарбування значних площ. Вони можуть працювати досить довго.

Масляні гвинтові компресори промислового використання розраховані на цілодобову роботу. Режим роботи двигуна економічний. Для захисту деталей від стирання служить спеціально призначене для цього масло. Воно запобігає корозії. В результаті термін служби компресора збільшується.

Недолік конструкції — регулярна зміна масла. Рівень наповнення масла відповідає встановленій нормі. Масляні фільтри теж потрібно міняти. Ще один недолік — часткове попадання в нагнітається повітря крапель олії.

Масляні частки віддаляються за допомогою сепараторів, які своєчасно замінюють. Існують прилади й види фарбувань, які не допускають утримання в повітрі крапель олії, тому дані прилади не використовують.

Вибір компресора

Спочатку необхідно визначити призначення обладнання. Компресори бувають побутові, професійні та промислові.

Призначення

Побутові компресори застосовують для разових робіт на дачній ділянці, в невеликій майстерні, в гаражі. Устаткування з невисоким тиском використовують при фарбуванні елементів машини або матеріалу, для підключення пневматичного інструменту. Побутовий компресор має один циліндр і пряму передачу. У таких компресорів малі габарити і легка вага, невисока вартість.

Професійні компресори мають велику продуктивність і підвищену можливість (від 500 л / хв). Ремінна передача професійних моделей надає гарне охолодження двигуна і елементів.

Промислові компресори мають високу потужність і продуктивність. Від призначення залежить вибір устаткування.

Продуктивність

Продуктивність визначається в літрах за хвилину. Краскопульт має продуктивність 400 л / хв, пістолет продувний 200 л / хв, гайковерт ударний 500 л / хв, шуруповерт і пневматична дрель 300 л / хв, пристрій шліфувальне 450 л / хв.

Потужність

Продуктивність компресора залежить від потужності. Електрична мережа впливає на вибір. Якщо немає трифазного підключення, підходить простий побутової агрегат. Слід перевірити справність електропроводки, наявність необхідного перетину і відсутність скручування проводів.

Ресивер

Ресивер призначений для стабілізації тиску повітря, що стискається. Ємність ресивера розрахована і на 3 літри і на 50 літрів, буває більше. Для використання в домашніх умовах підходить ємність на 10 літрів. Для виконання професійних робіт потрібно ресивер об’ємом до 50 літрів. У промисловому виробництві необхідний ресивер 100 і більше літрів.

Висновок

Для щоденного використання краще придбати недорогий масляний компресор. При виконанні професійних робіт слід враховувати чистоту повітря, що стискається. Якщо неприпустиме попадання крапель олії в повітря вибирають дорогі і більш ефективні безмасляні компресори.

У вас э запитання?

Зворотній виклик